Poradniki i Inspiracje betonowe

Trzy pomysły na ogrodzenie domu

Trzy pomysły na ogrodzenie domu Ogrodzenie posesji nie musi być banalne. Wie o tym każdy projektant. Świadomość różnych możliwościach rośnie także u inwestorów. Dzięki temu…
Strona główna » Poradniki » Trzy pomysły na ogrodzenie domu

Szybkie menu

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Najnowsze poradniki

Komentarze

  1. Dzień dobry. Podmurówki z betonu architektonicznego w kolorze antracyt oraz cenniki uzyska Pan u naszych dystrybutorów. Listę punktów dystrybucyjnych oraz…

Tagi

Trzy pomysły na ogrodzenie domu

mar 8, 2022

Trzy pomysły na ogrodzenie domu

Ogrodzenie posesji nie musi być banalne. Wie o tym każdy projektant. Świadomość różnych możliwościach rośnie także u inwestorów. Dzięki temu przy ulicach możemy podziwiać nowe, świeże aranżacje, które zwiększają estetykę całej przestrzeni. W tym artykule przedstawimy trzy pomysły na ogrodzenie domu. Wyjaśnimy, komu najlepiej posłużą betonowe bloczki ogrodzeniowe, gabiony oraz drewniane palisady.


Spis treści
  1. Trzy pomysły na ogrodzenie domu
  2. Ogrodzenie z betonu architektonicznego czy klasyczny beton?
  3. Pomysł numer jeden – Gabiony
  4. Pomysł numer dwa – Ogrodzenia naturalne
  5. Pomysłu numer trzy – Ogrodzenia z betonu architektonicznego
  6. Ogrodzenia z betonu architektonicznego – podsumowanie

Ogrodzenie z betonu architektonicznego czy klasyka?

Chociaż technologie idą do przodu, wciąż najpopularniejsze są ogrodzenia wykonane z metalu. Dają one duże możliwości aranżacyjne, są ogólnodostępne i można je w łatwy sposób konserwować. Żeby jednak wyróżnić się i nadać swojemu podwórku unikalnego charakteru, warto rozważyć alternatywy.

Im więcej możliwości weźmiemy pod uwagę, tym naturalniej nasz wybór będzie wnikliwiej przemyślany. Podejmując ostateczną decyzję, zaleca się wziąć pod uwagę między innymi następujące kryteria:

  • Gust – jeśli wybieramy bloczki z betonu architektonicznego, muszą się one nam podobać. Podobnie to wygląda z innymi materiałami. Nasz odbiór jest tu kluczowy, gdyż wpływa na nasze samopoczucie.
  • Potrzeby – chcąc ukryć się przed spojrzeniami sąsiadów i przechodniów, dobrze wybrać ogrodzenie pełne. Z kolei gdy interesuje nas panorama otoczenia, lepszym pomysłem będzie ogrodzenie ażurowe.
  • Wymiary posesji – gdy dysponujemy ograniczonym budżetem, a nasza posesja nie należy do najmniejszych, rozsądek podpowiada, aby wybrać rozwiązanie tańsze. Musi ono jednak spełniać inne wymienione tu kryteria.
  • Styl nieruchomości – aranżacja ogrodzenia powinna być dostosowana do stylu domu i ogrodu. Klasyczny budynek z nowoczesnymi, minimalistycznymi rozwiązaniami może się wewnętrznie ‘kłócić’. Działa to także w drugą stronę.
  • Bezpieczeństwo – nie ma wątpliwości, że ogrodzenie pełni też funkcję ochrony właścicieli przed ewentualnymi wypadkami drogowymi czy najściami agresywnych zwierząt. Mieszkając w okolicy narażonej na tego typu przypadki, dobrze wybrać ogrodzenie masywne, na przykład realizowane przez bloczki z betonu architektonicznego.
  • Trwałość – jeszcze do niedawna wyładowania atmosferyczne w Polsce zdarzały się rzadko. Aktualnie coraz częściej doświadczamy porywistych wiatrów, ulewnych opadów deszczu czy gradobicia. Jeśli nie chcemy zbyt często naprawiać swojego ogrodzenia, można zdecydować się na trwałe budulce.
  • Konserwacjabetonowe bloczki ogrodzeniowe nie wymagają konserwacji, z kolei drewniane panele należy regularnie impregnować i malować.
  • Izolacja akustyczna – gdy nasza posiadłość położona jest przy ruchliwej ulicy, warto wykonać ogrodzenie skutecznie odbijające dźwięki.

Pomysł numer jeden – Gabiony

Gabion to jedno z najpopularniejszych rozwiązań na początku 2022 roku. W tym modelu ogrodzenia prostopadłościenny element budowlany przypominający dużą, drucianą klatkę wypełniany jest ozdobnym kamieniem tłuczonym w nieregularne kształty. Klatka utrzymuje kamienie w trwałej formie, dzięki czemu wnętrze posesji zostaje dobrze osłonięte przed otoczeniem. Do wypełnienia metalowej klatki można użyć różnego rodzaju surowca. Najczęściej stosuje się granit, piaskowiec czy kolorowe łupki. Ogrodzenie gabionowe to nowoczesne rozwiązanie, które nadaje przestrzeni unikatowy smak.

Pomysł numer dwa – ogrodzenia naturalne

Ogrodzenie naturalne jest przykładem klasycznej aranżacji otoczenia. Do jego budowy najczęściej wykorzystuje się drewniane palisady porośnięte wijącymi się pnączami i kwiatami elewacyjnymi. W połączeniu z ozdobnymi krzewami, tujami czy kwiatami daje to niesamowity efekt estetyczny. Naturalne ogrodzenie dobrze sprawdzi się przy drogach wiejskich lub na obrzeżach miast, gdzie związek nieruchomości z naturą jest podkreślany na każdym kroku. Tego typu rozwiązanie wymaga częstej konserwacji i zaangażowania, dlatego zaleca się je pasjonatom zieleni.

Pomysł numer trzy – ogrodzenia z betonu architektonicznego

Betonowe bloczki ogrodzeniowe są bez wątpienia najtrwalszym z zaproponowanych rozwiązań. Dają poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom domu, a jednocześnie doskonale komponują się z nowoczesnym budownictwem, kamieniem czy metalem. Bloczki z betonu architektonicznego są łatwe do montażu i dają dużą swobodę w aranżacji unikatowej przestrzeni. Występują w różnych barwach i rozmiarach. Można je także formować w innych kształtach na indywidualne zamówienie. Nie wymagają konserwacji, a jedynie systematycznego mycia (procedura analogiczna, jak w przypadku czyszczenia elewacji). Ogrodzenia z modułowych bloczków betonowych to z pewnością rozwiązanie stworzone dla osób ceniących sobie unikatowy design, izolację od otoczenia oraz spokój na wiele lat. Warto pamiętać, aby kupować materiały renomowanych wytwórców, gdyż tylko one gwarantują odpowiednią jakość wykonania. Przykładem tego typu wyjątkowego produktu są modułowe bloczki betonowe VIDE firmy GAAG.

Ogrodzenie beton architektoniczny – podsumowanie

Przytoczone w artykule pomysły nie wyczerpują możliwości na aranżację ciekawego ogrodzenia. Są to jednak rozwiązania modne, różnorodne i dające dużą swobodę do indywidualnego projektowania. Jeśli cenimy sobie tradycyjne, sentymentalne opcje, warto rozważyć drewniane palisady z dodatkiem elementów naturalnych. Gdy z kolei zależy nam na zachowaniu prywatności i nowoczesnego designu, dobrym pomysłem będą betonowe bloczki ogrodzeniowe.

0 komentarzy

GAAG - Dystrybutor betonu architektonicznego

Gdzie kupić nasze produkty

Znajdź dystrybutora naszych wyrobów z betonu architektonicznego w swojej okolicy. Beton architektoniczny jak i liczne gotowe prefabrykaty z betonu dostarczamy do wielu województw z całej Polski, takich jak: dolnośląskie, mazowieckie, małopolskie, pomorskie i zachodniopomorskie. Jeśli nie odnalazłeś naszych produktów w Twojej okolicy - nic straconego. Skontatkuj się z nami a nasi doradcy na "mur-beton" znajdą rozwiązanie Twojego problemu.