Poradniki i Inspiracje betonowe

Płyty betonowe na taras – co warto wiedzieć?

Płyty tarasowe z betonu architektonicznego to obecnie jedno z najbardziej pożądanych rozwiązań na wykończenie tarasu. W dobie coraz częściej pojawiających się ekstremalnych warunków atmosferycznych zapewniają…
Strona główna » Poradniki » Płyty betonowe na taras – co warto wiedzieć?

Szybkie menu

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Najnowsze poradniki

Komentarze

 1. Dzień dobry. Podmurówki z betonu architektonicznego w kolorze antracyt oraz cenniki uzyska Pan u naszych dystrybutorów. Listę punktów dystrybucyjnych oraz…

Tagi

Płyty betonowe na taras – co warto wiedzieć?

maj 6, 2022

Płyty tarasowe z betonu architektonicznego to obecnie jedno z najbardziej pożądanych rozwiązań na wykończenie tarasu. W dobie coraz częściej pojawiających się ekstremalnych warunków atmosferycznych zapewniają one niezbędną trwałość i spokój dla użytkowników. A to nie jedyna ich zaleta.

W tym artykule opowiemy jakie są inne korzyści z zakupu płyt tarasowych z betonu architektonicznego. Podpowiemy, jak wybrać właściwy kształt płyty tarasowej oraz wyjaśnimy tajniki montażu.

Płyty betonowe na taras – sześć głównych zalet!

Nowoczesne budownictwo silnie akcentuje wolność, wygodę i niezależność dla użytkownika. Jednym z przejawów tych wartości są tarasy. Jeszcze do niedawna były one stosowane tylko w niektórych projektach. Dziś, są podstawą każdego osiedla domków jednorodzinnych. Tarasy pełnią funkcję rekreacyjną i estetyczną. Z tego powodu powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. Wykorzystanie płyt betonowych na taras to:

 • Zapewnienie wysokiej trwałości – płyty tarasowe z betonu są odporne na mróz, upał czy ulewne opady deszczu.
 • Różnorodność – produkty mają liczne wzory, barwy, kształty czy rozmiary, pozwalające zaadaptować przestrzeń do indywidualnych potrzeb.
 • Łatwy montaż.
 • Niska ścieralność.
 • Naturalna antypoślizgowość.
 • Możliwość ułożenia w technologii na sucho oraz przyklejenia do podłoża.

Płyty tarasowe z betonu – dostępne rozmiary

Płyty tarasowe z betonu architektonicznego są dostępne w szerokiej gamie kolorów i kształtów. Zdecydowanie najpopularniejsze są rozwiązania prostokątne dostępne w dwóch podstawowych wymiarach:

 • 60x60x3,8 cm.
 • 100x60x3,8 cm.

To jednak niejedyne opcje. Dzięki usłudze wykonania elementów na indywidualne zamówienia można zaprojektować płyty tarasowe z betonu w innych formatach i kształtach (np. trapezy). W przypadku chęci wykonania tarasu na wspornikach dobrym pomysłem będzie zakup płyt o nieco większej grubości.

Płyty tarasowe z betonu – kolorystyka też ma znaczenie

Płyty tarasowe z betonu architektonicznego sądostępne wtrzech podstawowych kolorach: białym, szarym i antracytowym. W ramach usługi indywidualnego zamówienia można także zaproponować inną barwę. Dzięki temu nasz taras zyska niepowtarzalny charakter. Płyty betonowe mogą posiadać rówież różne faktury. Z uwagi na komfort użytkowników zdecydowanie najbardziej polecane są gładkie powierzchnie. Innymi opcjami są modele chropowate lub wzorowane (np. imitujące cegłę, ceramikę czy skałę). Na życzenie klienta wierzch płyty betonowej na taras może być posypany drobnym kruszywem granitowym lub bazaltowym.

Płyty betonowe na taras – jak wygląda montaż?

Płyty betonowe na taras zaleca się kleić specjalnie do tego przeznaczonym preparatem. Niektórzy producenci zezwalają także na wykorzystanie zapraw klejowych, jednakże tę kwestię należy ustalić indywidualnie przed dokonaniem zakupu. Dopuszcza się posadowienie płyt na warstwie drenażowej z kruszywa lub wspornikach z tworzywa sztucznego.

W przypadku zainteresowania zakupem i montażem płyt tarasowych z betonu zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami GAAG.

2 komentarze

 1. Patryk

  Czy mógłbym uzyskać katalog, bądź ofertę płyt tarasowych jakie Państwo produkujecie i czy jest możliwość zakupu płyt tarasowych z montażem? Mieszkam w Warszawie.

  • GaaG

   Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami. Wszystkie katalogi i materiały do pobrania są dostępne na stronie „DO POBRANIA”, na Państwa adres e-mail została wysłana także dodatkowa oferta „niedostępna online” dotycząca wspomnianych płyt tarasowych z betonu architektonicznego. Oczywiście zajmujemy się kompleksowo wszystkimi aspektami zarówno produkcją elementów betonowych jak również ich montażem. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o bezpośredni kontakt z naszymi specjalistami.

GAAG - Dystrybutor betonu architektonicznego

Gdzie kupić nasze produkty

Znajdź dystrybutora naszych wyrobów z betonu architektonicznego w swojej okolicy. Beton architektoniczny jak i liczne gotowe prefabrykaty z betonu dostarczamy do wielu województw z całej Polski, takich jak: dolnośląskie, mazowieckie, małopolskie, pomorskie i zachodniopomorskie. Jeśli nie odnalazłeś naszych produktów w Twojej okolicy - nic straconego. Skontatkuj się z nami a nasi doradcy na "mur-beton" znajdą rozwiązanie Twojego problemu.